KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728818
nr 1572 8818
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, "Tidsaxeln och dess hejdukars lärljungar bland allt levande". Signerad. Blandteknik på duk, yttermått inklusive ram: 51x105
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:00:06
500 kr
600 kr
700 kr